top of page
projekt niezwykłą farma

Naturalne opryski.

Zaktualizowano: 4 paź 2019


Czasem jesteśmy zmuszeni zareagować jeżeli na naszych roślinach pojawiają się szkodniki, choroby lub grzyby, które negatywnie wpływają na ich stan. Większość ogrodników czy rolników używa środków chemicznych do radzenia sobie z tymi przykrymi problemami lecz one odkładają się w roślinach i glebie zanieczyszczając je i po prostu nas trując. Zaproponujemy rozwiązania stosowane od wielu lat, pomagające radzić sobie w przypadku wielu problemów z roślinami. Naturalne opryski działają zupełnie inaczej niż chemiczne sztuczne środki ochrony roślin i ich częstotliwość powinna być zwiększona aby efekt był zadowalający ale lepsze to niż zanieczyszczanie naszych roślin i zabijanie życia biologicznego, o które tak bardzo walczymy. Popularnymi środkami jest gnojówka z pokrzywy, napar z wrotycza, czosnku czy innych ziół i wymienimy po kolei najpopularniejsze. Nie będziemy pisywać jak je przygotowywać a tylko nazwę i na co działają ponieważ przepisy i proporcje bez problemu każdy znajdzie w internecie a post ten byłby tak długi że niewielu dotrwałoby do końca. Jednak musimy zaznaczyć że zdarzyć się mogą sytuacje gdzie chcąc nie chcąc jesteśmy zmuszeni użyć przemysłowych środków ochrony roślin aby nie stracić całkowicie plonów w sytuacjach skrajnych. Jeśli już się to zdarzy czytajcie etykiety i dobierzcie specyfik jak najmniej wpływający na wody gruntowe, glebę oraz żywe istoty. Taki, który zadziała natychmiast lecz szybko stanie się neutralny i tak jak pisaliśmy tylko w skrajnych przypadkach. Na owady pasożytujące świetne okazać sę mogą feromonowe żółte lepy, służące również do obserwacji ilości owadów na danym terenie.

-gnojówka z pokrzywy lub skrzypu polnego - przeciwko mszycom, przędziorkom, misecznikom i tarcznikom.

-napar z wrotyczu - zwalcza szkodniki: pchełki, rośliniarki, mączlika szklarniowego, mrówki, kwieciaki, roztocza

-Wyciąg z czosnku- pomaga zwalczać szkodniki - mszyce, połyśnicę marchwiankę, wielkopąkowca porzeczkowego, przędziorki - i leczący liczne choroby bakteryjne oraz grzybowe.

-Wyciąg z aksamitki- odstrasza mszyce, do zaprawiania cebul i korzeni rozsad, zapobiega zgorzeli.

-Wyciąg z czarnego bzu- przeciwko gąsienicom i mszycom.

-Wyciąg z cebuli - przeciwko mszycom, miodówkom, skoczkom i przędziorkom.

- Wywar ze skrzypu polnego – na mączniaka prawdziwego i rzekomego oraz rdzę i kędzierzawość liści brzoskwini

- Wyciąg z piołunu- przeciwko mszycom, mrówkom, gąsienicom bielinka kapustnika, przędziorkom.

- Wyciąg z krwawnika - zapobiega chorobom: mączniakowi prawdziwemu, brunatnej zgniliźnie drzew pestkowych, plamistości liści drzew pestkowych, moniliozie i kędzierzawości liści brzoskwini.

- Wywar z krwawnika - przeciwko mszycom, miodówkom, larwom pluskwiaków i gąsienicom

- Wyciąg z mniszka lekarskiego - przeciwko mszycom, miodówkom i przędziorkom. Większość z tych oprysków ma również zaletę nawożenia dolistnego zwłaszcza gnojówka z pokrzywy bogata w azot. Można również nimi podlewać rośliny dostarczając stosunkowo szybko potrzebne składniki. Jako nawóz można zrobić również ferment z obornika taz zalać wodą obornik codziennie mieszając codziennie aż zniknie piana (około 2 tygodnie) po czym podlewać rozcieńczoną cieczą.

Jeśli chcesz nas wesprzeć udostępnij lub zajrzyj na https://zrzutka.pl/farma-dla-zwierzat

23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Opmerkingen


Post: Blog2_Post
bottom of page